Edukační programy na hradě

 
 
Od června 2016 nabízí hrad Křivoklát nový edukační program ve formě výstavy s názvem Můj stát, aneb Putování s českým lvem za sedmi státními symboly. Poutavou formou se děti seznámí se všemi symboly české státnosti.
 
Cesta legionáře - výstava mapuje poslední období našeho státu před vznikem Československé republiky. Výstava je součástí projektu Legie 100, který připravuje ČSOL ke stému výročí vzniku republiky a jehož cílem je připomenout zásadní historické zásluhy československých legionářů.
 
Tyto výstavy najdete v prostorách bývalé lednice v návštěvnickém centru a jsou přístupné zdarma v době otevíracích hodin návštěvnického centra.
 
připravujeme k otevření:
Středověká kamenická huť - expozice kamenického řemesla v Purkrabství na I. nádvoří hradu Křivoklát.
 
 

Hrad Křivoklát spolupracuje se Střední odbornou školou dopravy a cestovního ruchu v Krnově při profesní přípravě budoucích pracovníků v cestovním ruchu.

http://www.sos-dcr.cz/cs/akce-pruvodcovani-hrady-zamky-2016

Hrad Křivoklát se v roce 2016 zapojil do projektu řetězového provádění, který zde realizovala ZŠ Křesomyslova v Praze pro žáky 6. - 8. ročníků.

Hrad Křivoklát se zapojil do celostátního projektu Národního památkového ústavu Památky nás baví (http://pamatkynasbavi.cz), jehož cílem je realizovat v památkových objektech po celé ČR krátkodobé programy a dlouhodobé vzdělávací projekty. Projekty jsou součástí celostátní vzdělávací koncepce Národního památkového ústavu.

Na hradě proběhly pilotní programy v roce  2013, kdy se zde od jara do podzimu realizoval projekt Václav IV. očima dětí a o prázdninách programy pro malé návštěvníky hradu.

Pokud chcete své děti zapojit do vzdělávání na památkových objektech, sledujte aktuálně vypsané programy na stránkách projektu Památky nás baví.(http://www.pamatkynasbavi.cz/Edukacni-centra/EC-Veltrusy/)

Abychom pro veřejnost připravili kvalitní programy, jsme otevřeni dalším návrhům a iniciativám jednotlivců, spolků a organizací.